Materiały: Wiersze dla dzieci

• Rymowanki, które pomagają w nauce orientacji własnego ciała. Rymowanka nr 1: To jest głowa. Na niej włosy, uszy, usta, nos i oczy. Ręce, nogi, szyja, brzuch - to przedszkolak mały zuch. Rymowanka nr 2: Podajmy sobie ręce i zróbmy kółka dwa. I brzuszek do brzuszka i nóżka do nóżki - i tak do białego dnia. Więc bawmy się,

2012-07-06, 10:43 Sylwia Raczek
  • NAD KAŁUŻĄ rymowanka logopedyczna - głoski szumiące - Ż (autor nie jest ustalony) Duża żaba nad kałużą napotkała żuka. Żuk na nóżki włożył buty, obcasami stukał. Nad kałużą podskakiwał, żółte buty pokazywał, aż je usmarował błotem. Oj, co było potem!...

2012-07-03, 13:59 Iza Jaworska
  • Grzybobranie - wierszyk logopedyczny - (autor nie jest ustalony) Wyrosły w lesie grzyby duże, ogromne talerze. Grzybobrania nadszedł czas. Hej, pędźmy w las!

2012-07-03, 13:56 Iza Jaworska
  • LISKI (autor nie jest ustalony) rymowanka logopedyczna - głoski szumiące - Ż Leży w norce lisek. Stoi obok żona. Wygraża mu łapką, bo jest obrażona. Co włożę do garnka, gdy pusta spiżarka. Żywo! Wstawaj, mój panie, i na polowanie.

2012-07-03, 13:50 Iza Jaworska
  • MYSZKA Rymowanka logopedyczna - głoski szumiące - SZ (autor nie jest ustalony) Myszkowała szara myszka w szafie: “Chyba mnie tu bury kot nie złapie?” Wyszperała szal i szepcze już po chwili: “W szal zawinę się sześć razy. To kota zmyli.”

2012-07-03, 13:36 Iza Jaworska
  • ŻUCZEK rymowanka logopedyczna - głoski szumiące - Ż (autor nie jest ustalony) Jedna żabka z drugą żabką napotkały żuka, stał na drodze, gorzko płakał swojej mamy szukał. Pocieszały żabki żuka:- Twoja mama w lesie. Widziałyśmy, szła z koszykiem - jagód ci przyniesie. Żuczek zaraz przestał płakać wytarł oczy łapką. Ale zanim poszedł dalej,

2012-07-03, 13:31 Iza Jaworska
  • "Paniom" Przyjmijcie Panie życzenia, które składa serce tkliwe niech się smutek w radość zmienia niech Wam płyną dni szczęśliwe. Chociaż mało latek liczę, dzisiaj Paniom moim życzę: aby szczęściem samym żyły, dobrym zdrowiem się cieszyły.

2012-06-18, 12:09 Kamila Szumska
  • Dzień 8 marca to kobiece święto. Są uprzejmości, toasty, prezenty. Każdy kwiat wręcza z twarzą uśmiechniętą, choć zwykle bywa zły i nadęty. Schodzą się goście, składają życzenia. Solenizantki także uśmiechnięte. Lecz chcę zapytać, tak dla przypomnienia, czy o kobietach ktoś zwykle pamięta? Że ostatnie spać idą,

2012-06-18, 12:04 Kamila Szumska
  • Program uroczystości z okazji Dnia Matki Zebrały się nasze mamy i zasiadły w rzędzie I czekają jaka dzisiaj uroczystość będzie, Zatem..... poloneza czas zacząć! Taniec „Polonez” w wykonaniu dzieci. Mamo! Chodź z nami! Damy Ci łąkę. Z kwiatami, ze skowronkiem, ze słonkiem. Do wąchania, słuchania, patrzenia... Wiersz „To koncert dla Mamy”.

2012-06-13, 12:47 Kamila Szumska
  • I kolejna propozycja na zajęcia o tolerancji!:) "Tolerancja" autor: Małgorzata Wiśniewska-Koszela Nie wiem, co to - tolerancja, zawsze tylko moja racja, a ten, kto ma inne zdanie, zaraz za swoje dostanie. Trzeba wyśmiać go, ukarać, niech się zmieni szybko, zaraz! Niech będzie taki jak ja, i poglądy moje ma, i ubiera się podobnie, głową potakuje zgodnie. Oj,

2012-06-12, 15:20 Sylwia Raczek
Wyświetl